Karton dla kota to idealna kryjówka

Dlaczego tekturowe kartony to ulubiona kryjówka kotów?


Koty to zdecydowanie jedne z najbardziej niepokornych zwierząt domowych. Nawet przysłowie mówi, że lubią chodzić własnymi ścieżkami. Każdy kociarz doskonale wie o tym, że im dziwniejsza i trudniej dostępna lokalizacja, tym większa szansa, że znajdzie w niej swojego pupila. Zwierzaki te lubią wypoczywać na lodówce, w szafie oraz pod łóżkiem. A dlaczego koty upodobały sobie tekturowe pudełka?

Czemu koty przesiadują w kartonach?

Koty korzystają z różnorodnych kryjówek i niekiedy naprawdę ciężko wytropić je we własnym mieszkaniu. Wielu właścicieli czworonożnych pupili zachodziło w głowę, dlaczego ich zwierzaki wyjątkowo często, zamiast najbardziej finezyjnych i kolorowych zabawek, preferują zwykłe, kartonowe pudełka.

Średnia temperatura ciała kota wynosi od 38 do 39°C. Właśnie dlatego czworonożni pupile preferują przebywanie w miejscach, w których panuje względnie wysoka temperatura. Nie muszą wówczas marnować energii na dodatkowe dogrzewanie swojego organizmu. Tektura jest dobrym izolatorem cieplnym, więc we wnętrzu kartonowego pudełka kot czuje się jak w domu.

Tekturowy karton pozwala pupilom również czuć się bezpiecznie i zredukować stres. Stanowi dobrą kryjówkę, a także miejsce będące dobrym punktem obserwacyjnym. Koty to zwierzęta o drapieżnych korzeniach i właśnie dlatego ta funkcja jest dla nich wyjątkowo istotna.

Beztroskie zabawy z kartonem

Poza powyższymi czynnikami, koty uwielbiają tekturę, ponieważ doskonale się nią bawią. Można ją drapać, przesuwać po całym pokoju lub podgryzać bez obaw o złość właściciela. Karton, który spodoba się pupilowi, będzie dla niego zatem sypialnią, miejscem zabaw, punktem obserwacyjnym oraz kryjówką jednocześnie.

W trosce o tekturową sympatię kotów firma Kap-Pak stworzyła innowacyjny drapak, który jest jednocześnie wygodnym legowiskiem. Oryginalność tego modelu polega na tym, że został wykonany w stu procentach z ekologicznych materiałów najwyższej jakości. Innowacyjność potwierdza uzyskany patent chroniący ten wzór, ale z pewnością docenią ją również wszystkie koty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl