Drapak dla kota

Jaki wybrać drapak dla kota?


Drapak dla kota znajduje się bezwzględnie w każdym domu, w którym mieszka to puchate zwierzę. Na rynku jest dostępnych mnóstwo różnorodnych modeli różniących się kształtem, obecnością legowiska czy materiałem. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu najbardziej odpowiedniego produktu dla swojego pupila i jak go wybrać?

Cechy bezpiecznego drapaka dla kota

Mnogość drapaków dla kota dostępnych na rynku może przytłoczyć niejednego kociarza. Są bardzo zróżnicowane pod wieloma względami, ale osoby, które nie zdają sobie sprawy z potrzeb czworonożnego pupila, mogą wybrać nieodpowiedni model. Głównie dlatego, że najłatwiej jest kierować się atrakcyjnym wyglądem, co nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Idealny drapak dla kota powinien być:

  • dobrany do rozmiarów i wagi kota,
  • stabilny,
  • wytrzymały i wykonany z najwyższej jakości materiałów,
  • spersonalizowany i podążający za upodobaniami pupila.

Czy drapaki kartonowe są bezpieczne?

Podstawowym kryterium wyboru drapaka dla kota jest jego rozmiar. Musi służyć mu jako miejsce do spania, a także prezentowania swoich nawyków, więc oczywiście powinien być odpowiednio duży. Stabilność i wytrzymałość materiałów zapewniają zwierzęciu bezpieczeństwo, co oznacza, że nie można lekceważyć tych cech. Mawia się, że koty chodzą własnymi ścieżkami. Aby całkowicie spełnić ich oczekiwania, warto poznać ich upodobania. Przed zakupem zaleca się aby przetestować, jakiego charakteru zabawki preferują.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Równie istotne, co rodzaj drapaka, jest miejsce, w którym się znajdzie. W zależności od konkretnego pupila należy umieścić go przy drzwiach wejściowych albo w salonie. Koty najczęściej drapią w miejscach, w których przebywa wielu ludzi lub tych znajdujących się na granicy ich terytorium.

Dlaczego warto postawić na ekologiczne drapaki dla kotów?

Stworzyliśmy dla Państwa pupili super wygodny, a zarazem w 100% ekologiczny produkt składający się z 65-70 elementów tekturowych, które są łączone naturalnym walcem drzewnym i zakończone dwoma kapturkami z drewna toczonego. Wszystkie produkty posiadają certyfikat na tekturę eco-FSC oraz certyfikat na drewno. Jak wiadomo koty kochają kartonowe zabawki, a innowacyjność tego drapaka jest potwierdzona uzyskaniem patentu, który chroni prawnie ten wzór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl