Gdzie ustawić drapak dla kota?
Gdzie ustawić drapak dla kota?

Drapak jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania, w którym są koty. Chroni on meble przed podrapaniem ostrymi pazurkami. Czasami jednak koty nie chcą korzystać z drapaka i nadal wolą drapać meble. Może dziać się tak dlatego, że drapak został ustawiony w nieprawidłowym miejscu. Lokalizacja drapaka ma bardzo duże znaczenie dla kota.

czytaj całość »
Dlaczego wielkość drapaka ma znaczenie?
Dlaczego wielkość drapaka ma znaczenie?

Potrzeba drapania jest wpisana w zachowanie każdego kota. Nie powinno się jej próbować zwalczać, ale należy ją przekierować na coś, co kot może drapać do woli. Jeśli w porę nie nauczy się kota, że nie wolno drapać mebli i ścian, może się to okazać trudne do nauczenia. Każdy kot jest inny i przez to ma inne potrzeby. Dobierając drapak, należy uwzględnić jego preferencje i poziom aktywności. 

czytaj całość »
Jak dbać o czystość drapaków?
Jak dbać o czystość drapaków?

Drapak to podstawowy element kociej wyprawki. Wie o tym każdy właściciel mruczka, który choć raz przyłapał swojego pupila na drapaniu mebli. I choć takie zachowanie bywa irytujące, warto wiedzieć, że jest naturalne.

czytaj całość »
Z jakiego materiału wybrać drapak dla kota?
12.jpg

Koty chodzą własnymi ścieżkami, dlatego wybór akcesoriów i zabawek dla wybrednych mruczków jest nie lada wyzwaniem. Każdy posiadacz kota zapewne niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której, jego zdaniem udany zakup, zupełnie nie przypadł do gustu czworonożnemu przyjacielowi.

czytaj całość »
Drapak wysoki czy niski – co wybrać?
10.jpg Kupno drapaka to doskonały sposób na zapewnienie kotu rozrywki i jednoczesne zabezpieczenie mebli przed działaniem jego ostrych pazurków. Jak jednak dobrać drapak i jakimi kryteriami kierować się, określając jego preferowany rozmiar?
czytaj całość »
Jak wybrać idealny drapak dla kota?
8.jpg Drapak to niezbędny element wyposażenia mieszkania każdego miłośnika kotów. Jak jednak dokonać właściwego wyboru wśród licznych wariantów dostępnych w sprzedaży? Dzisiejszy post ma za zadanie rozwiać wszystkie tego typu wątpliwości!
czytaj całość »
Jak uniknąć podrapanych mebli przez kota?
6.jpg

Każdy miłośnik kotów wie, że ich posiadanie nieodmiennie wiąże się z podrapanymi meblami czy ścianami. Zamiast karać zwierzę za kolejne ślady pazurków znalezione na nodze stołowej czy tapicerce, warto po prostu zniechęcić je do drapania lub odciągnąć jego uwagę za pomocą odpowiednich środków. Jak? Wyjaśniamy poniżej!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl